Aplikace

Použití skla jako konstrukčního materiálu dnes zahrnuje většinu aplikací ve stavebním sektoru od architektury až po interiérové aplikace. V přehledu jsou zde uvedeny nejběžnější příklady použití včetně specifikace použitých materiálů.

 • Skleněné fasády

  Skleněné fasády jsou pravděpodobně nejkomplexnější produkt. Když před několika lety skleněné fasády začínaly, představoval systém sloupek - příčka vrchol.

 • Střešní konstrukce

  Jen stěží, si lze představit dnešní architekturu bez prosklených střešních konstrukcí. Dobré izolační vlastnosti a stále větší požadavky na denní světlo předurčují sklo, jako ideální konstrukční materiál pro střešní konstrukce.

 • Skleněné dělící příčky

  Skleněná dělicí příčka je v podstatě soustava pevných otvíracích, případně posuvných elementů, ukotvených na jedné straně ve stěně a spolu spojená vhodným typem kování.

 • Skleněné dveře

  Skleněné dveře vytvoří nejen příjemné prostředí a atraktivní vzhled, ale současně nabízí svým majitelům i zhmotnění svých představ o bydlení.

 • Skleněné konstrukce

  Pojem skleněné konstrukce je nesmírně široký a zahrnuje např. celoskleněné podlahy - pochozí skla, prosklené stropní panely, celoskleněné schody, skleněné schodišťové stupně případně včetně protiskluzového potisku atd.