FAQ

Zvolte prosím téma:

Aha

Je možné kalené sklo (ESG) ještě následně opracovat např. zmenšit?

Ne, kalené sklo po procesu kalení se nedá v žádném případě opracovávat, všechny hrany, výřezy a otvory musí být vyrobeny před procesem kalení, výjimku tvoří povrchové operace jako pískování nebo leptání.

Další informace


Po obnovení nátěru rámů jsou na skleněných tabulích viditelné kapičky barvy, jak se dají odstranit?

Jednoduše, jelikož sklo je chemicky velice odolný materiál, je možné použít acetonové ředidlo nebo opatrně holicí čepelkou zbytky barvy odstranit.


Po setmění není z našeho bytu vidět ven?

Toto je velice jednoduché, v tomto případě Vám doporučíme použití interferenčně odzrcadleného skla Luxar, při aplikaci v izolačním skle splní obvyklé izolační vlastnosti a zajistí Vám I výhled ven po setmění.

Další informace


Mohu si u Vás objednat normální zrcadlo a jak velké?

Samozřejmě, zrcadlo můžete mít až do velikosti 450 x 225 cm to není problém.


Máte také antická zrcadla?

Co máte na mysli, má to být zrcadlo, které vypadá jako ze starých dob? Ano jsou taková, jsou sice zcela nová, ale vypadají jako by byla stará.

Zlepšení

Moje okna jsou zašlá i přes veškerou snahu je nemohu vyčistit. Jaký čisticí prostředek mám použít?

Pravděpodobně máte izolační skla, která již pamatují nějaký ten pátek, v odborném slangu tzv. oslepla. Zde musíte vyměnit celý element, je třeba již použít izolační sklo s dobrými izolačními vlastnostmi, budete mít dobrý výhled a současně ušetříte za vytápění.


Moje skla jsou poškrábaná, je možné škrábance vyleštit?

Jestliže se jedná o vlasové škrábnutí je možné toto provést, rádi Vám zašleme speciální přípravek na rozleštění, ne vždy však budete spokojeni, možná by bylo lepší element raději vyměnit.

Doporučení

Co mohu udělat abych se o sklo neporanil?

Když Vám sklo uřízneme má tzv. lomovou hranu o kterou se skutečně můžete poranit, opracováním hran broušením nebo leštěním se dá tomuto zamezit.

Další informace


Mohu nahradit dlažďice v kuchyňské lince skleněnou tabulí?

Ano a bude to jak pěkné, tak i účelné a bude se Vám to lépe čistit. Doporučujeme Vám použít sklo tlouštky nejméně 6 mm. Jestliže budete chtít použít drátosklo raději Vám to rozmluvíme, použijte raději kalené sklo se sítotiskovým motivem drátosklo.

Další informace viz. Kalené sklo a Smaltované sklo

Je to proveditelné

Existuje sklo po kterém se dá chodit?

Ano taková skla jsou, je potřeba provést statický výpočet, výroba elementů ze lepeného skla je pak možná

Další informace viz. Lepené sklo a Skleněné kontrukce


Je možné do skla vrtat libovolný otvor?

Ano od tlouštky 3 mm je to v podstatě možné, přitom je ale třeba dodoržet určité odstupy od hrany. Velikost otvoru pan není limitující, jelikož vedle vrtání se dá použít CNC centrum pro větší otvory s průměrem nad cca. 100 mm.


Je možné již uříznuté sklo zmenšit?

Ano i to je možné, záleží ale na ploše, kterou je třeba odlomit, jestliže je plocha malá dá se hrana ještě odbrousit, trvá to déle, ale jde to.