Smaltované sklo

Smaltované, nebo potištěné sklo je v podstatě ESG kalené sklo nebo TVG polokalené sklo, které je po procesu opracování před zakalením potištěno libovolným motivem. K dispozici stojí celá řada barev dle stupnice RAL. Smaltovaná skla jsou ta u kterých je celá plocha potištěna stejnou barvou. Sítotiskem se však dá dosáhnout potištění skel různými dekory dle standardní palety nebo zcela libovolného potisku dle přání zákazníka. Libovolná kombinace dekoru a barvy potisku je samozřejmostí.

Dekory

Keramická barva s příměsí skleněných částí je nanesena na skleněnou tabuli speciálním strojem Thieme v tenké rovnoměrné vrstvě, po následném sušení a vizuální kontrole je pak v kalicí lince při rovnoměrném ohřátí na teplotu okolo 620 °C zapečena trvale na povrch skleněné tabule. Z technických důvodů je možný potisk jen jedné strany skla.

Sítotiskový stroj Thieme

V případě přání zákazníka je možné realizovat vícevrstvý potisk a dosáhnout tak zcela jedinečných dekorů.

Dekor Dekor Dekor Dekor

Přehled všech dekoru

Potištěná skla jsou barevně stálá, odolná proti otěru a vykazují vlastnosti bezpečnostních skel ESG nebo TVG.

Dekory

Speciálním typem potištěných skel jsou skla s bezpečnostní alarm smyčkou, která umožňují připojení na bezpečnostní ústřednu a v případě rozbytí skleněné tabule dojde k zaregistrování poškození.

Další zpracování potištěných skel je možné buď jako lepená skla nebo do izolačního skla. Pro případ pochozích skel je možné sítotisk provést v tzv. protiskluzovém provedení. Mimořádně atraktivní je potisk schodišťových stupňů imitací pískování v protiskluzovém provedení.

Aplikace a použití: